Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого з 2000 року.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 1952 року тогочасна влада Пакистану проголосила мову урду єдиною державною мовою, хоча рідною вона була лише для 3% населення. Це було негативно сприйнято, особливо на сході, де майже винятково розмовляли бенґальською мовою. 21 лютого 1952 року влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Банґладеш) у 1971 році, цей день відзначають в країні як день мучеників, полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
Тому сьогодні на честь свята, яке відзначають у всьому цивілізованому світі, в Плесецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся захід, метою якого було ушанувати нашу рідну мову, замислитися про її роль, її місце і значення в нашому житті, у житті нашої країни.
Учні 5-11 класів прослухали вірші про мову та переглянули відео, які вчать цінувати рідну мову. Наприкінці заходу діти заспівали пісню «Краща мова єднання». |